Избор ТОП ВЕСТИ Хроника

Рибокрадците не мируваат: Пронајдени рибарски мрежи со пастрмка

Охрид, 2. јули 2019 (ОХРИДПРЕС) – На први јули 2019 година, во периодот од 09:00 до 14:00 часот, при вршење на патролна дејност во водите на Охридското Езеро, на околу 4.000 метри од брегот на езерото, полициски службеници од Полициската станица за Граничен надзор „Охридско Eзеро“ пронашле рибарски мрежи со риба пастрмка.

– Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР. (Крај)

извор: МВР фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука

Слични објави