Избор Струга ТОП ВЕСТИ Хроника

Ограбена аптека во струшкото село Октиси

Струга, 5. јули 2019 (ОХРИДПРЕС) – На 5-ти јули 2019 година, во 08:50 часот, во Полициската станица во Струга било пријавено дека е извршено разбојнишство во аптека во струшкото село Октиси.

– 27-годишниот К.Р. од истото село извршил разбојништво и одзел пари. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР. (Крај)

извор: МВР фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука

Слични објави