Спорт

Шкендија од Естонија стартува во квалификациите во ЛШ

Талин, 9. јули 2019 (ОХРИДПРЕС)Фудбалерите на Шкендија вечерва во квалификациите за пласман во Лигата на шампионите ќе гостуваат во Естонија, кај шампионите на оваа земја Номе Калју.

Во таборот на македонскиот шампион очекуваат тежок меч, најмногу поради тоа што првенството на Естонија е во тек, а за нив ова ќе биде првиот официјален меч во новата сезона.

„Го анализиравме противникот. Тоа е добар тим, добро се организирани играат дисциплинирано, а ние ќе мора да внимаваме на новата лева страна“, рекол тренерот на Шкендија Ќатип Османи.

Целиот текст тука

извор: Топспорт фото: ФК Шкендија

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука

Слични објави