ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ

Силното невреме вчера направи поголема штета во Трпејца и Љубаништа (Фото)

Охрид, 11. јули 2019 (ОХРИДПРЕС) – Силното невреме, кое го зафати регионот на Охрид вчера, предизвика поголеми оштетувања, особено во делот на селата Трпејца и Љубаништа.

Image may contain: tree, plant, sky, outdoor and nature

Image may contain: one or more people and outdoor

Image may contain: tree, plant, outdoor and nature

Image may contain: outdoor and nature

Image may contain: one or more people, plant, outdoor and nature

Во автокампот „Љубаништа“, во непосредна близина на Свети Наум, оштетени се дел од приколките и шаторите. Од силниот ветер искршени се дрвја, а дел од нив паднале и врз приколките.

Оштетувањата се гледаат од фотографиите кои на својот профил на Facebook ги објави Stojkovic Le Petit Boban кој вели дека штетите се огромни, но за среќа нема повредени.

оштетувања во Трпејца – фото: охрид24

Силното невреме, проследено со силен ветер, дожд и грмотевици направи поголема штета и во селото Трпејца каде откорна неколку дрвја. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: Stojkovic Le Petit Boban/Охрид24

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука