Спорт

ЛЕ: Македонија ЃП и Шкупи гостуваат во Ерменија, Пандевци го чекаат Зрински

Скопје, 11. јули 2019 (ОХРИДПРЕС)Македонските претставници во Лига Европа денес ќе ги одиграат првите натпреври во квалификациите за пласман во фазата по групи во ова натпреварување.

Шкупи, Македонија ЃП и Академија Пандев ќе се обидат да остварат резултати што ќе им гарантираат мирни реванши.

Четврток во Лига Европа нуди двојна македонско-ерменска фудбалска пресметка. Шкупи и Македонија ЃП гостуваат во Ерменија.

Денешната програма во Лига Европа ќе ја отворат фудбалерите на Шкупи. Тие од 15.30 часот ќе гостуваат кај вице-првакот на оваа земја Пјуник.

Целиот текст тука

извор: Топспорт фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука