ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид Спорт ТОП ВЕСТИ

Коментаторот кој жестоко го бодреше „Вардар“ ужива со сопругата во Охрид

Охрид, 12. јули 2019 (ОХРИДПРЕС) – Стеван Стевановиќ, коментаторот кој жестоко го бодреше „Вардар“, се врати во Македонија и со неговата бремена сопруга ужива во Охрид.

Тој беше еден од двајцата коментатори од Арена во кои се вљуби македонската публика, поради фактот што жeстоко го бодреа РК „Вардар“ во Лигата на шампионите.

Image may contain: 2 people, people smiling, people standing, ocean, sky, beard, sunglasses, outdoor, nature and water

Тој го посети македонскиот бисер Охрид, а на својот Facebook профил сподели фотографија од Свети Наум. (Крај)

извор: Стеван Стевановиќ фото: Стеван Стевановиќ

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука