ЕКОЛОГИЈА ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ

Нуркачки центар „Akvatek“: Некој го реновирал тоалетот и се’ исфрлил во езерото (Фото)

Охрид, 14. јули 2019 (ОХРИДПРЕС) – Членовите на нуркачкиот центар „Akvatek“ објавија поразителни фотографии од ѓубрето во водите на Охридското Езеро.

– Некој си го реновирал тоалетот. Секоја чест, БРАВО, пишуваат од „Akvatek“.

Image may contain: plant and outdoor

Додаваат дека локацијата е помеѓу „Сараиште“ и „Мостот на Желбите“, на околу 100 метри од брегот, на длабочина од 5 метри.

Image may contain: plant, tree and outdoor

Фотографиите се дело на Никола Паскали. (Крај)

извор: Нуркачки центар „Akvatek“ фото: Нуркачки центар „Akvatek“/Никола Паскали

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука

Слични објави