Избор Спорт

Најмладите боксери на подготовки во Охрид за ЕП во Грузија

Охрид, 15. јули 2019 (ОХРИДПРЕС) – Од денеска па до 27 јули во Охрид ќе се подготвуваат кандидатите за Европското првенство во бокс за ученици Петар Арсовски, Марио Ефремов и Марија Мацеска.

Подоготовките ќе ги води Вели Мумин со Александар Арсовски.

Европското првенство е од 2 до 12 август во Тбилиси, Грузија.(Крај)

извор: ipon.mk фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука