Избор Култура Охрид ТОП ВЕСТИ

„Културолошка иницијатива 5 до 12“: Зајдисонце и коктелизација со Даниел Новиќ на „Островчето“ (Фото/Видео)

Охрид, 21. јули 2019 (ОХРИДПРЕС) – Најдобриот коктел мајстор во Охрид Даниел Новиќ од Sky Corner, синоќа го направи охридското зајдисонце уште поубаво со незаборавни коктели во рамките на програмата на алтернативното културно лето во Охрид, „Културолошка иницијатива 5 до 12“.

– Синоќа продолживме од 19:00 до 21:00 часот на „Островчето“ – старото пристаниште со бројни гости, но и случајни намерници – туристи од целиот свет. Заедно го проследиме прекрасното охридско зајдисонце со коктелите на најдобриот коктел мајстор во градот – Даниел Новиќ. Имавме и мини-наградна игра и секако многу добра музика со Супер Радио. Настанот беше организиран во соработка со познатиот хотел Sky Corner, при што беа промовирани дел од нивните коктели, информираат организаторите.

Image may contain: 3 people, people smiling, people standing, sky, cloud, ocean, outdoor and water

Image may contain: 9 people, people smiling, people standing and outdoor

Image may contain: 3 people, people smiling, drink and outdoor

Image may contain: 3 people, people smiling, sky, child and outdoor

Image may contain: 3 people, ocean and outdoor

Image may contain: 14 people, people smiling, sky, ocean, cloud, outdoor, water and nature

Image may contain: 2 people, people smiling, sky, child, drink and outdoor

Image may contain: 4 people, people smiling, people standing, drink and outdoor

Image may contain: one or more people, ocean, sky, outdoor, water and nature

Image may contain: 1 person, child, sky, outdoor and closeup

Во рамките на алтернативното културно лето „Културолошка иницијатива 5 до 12“ предвидена е разновидна и богата програма, во која ќе се вклучат многу луѓе од урбаниот живот во Охрид, млади и креативни луѓе кои сликаат, фотографираат, танцуваат, глумат, играат, свират…

Организатори се Супер радио и НАТГ „Аматер“ од Охрид. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука

Слични објави