ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Струга ТОП ВЕСТИ Хроника

Струшките пожарникари го локализираа големиот пожар кај „Машка плажа“ (Фото/Видео)

Струга, 21. јули 2019 (ОХРИДПРЕС) – Струшките пожарникари го ставија под контрола пожарот кој попладнево го зафати бараките во кои е сместен Едриличарскиот клуб „Снегар“, кај популарната „Машка Плажа“.

Само брзата интервенција на пожарникарите кои интервенираа со две возила и 13 лица спречи поголема катастрофа, и не дозволи проширување кон другите објекти. За среќа нема повредени цивили, а еден пожарникар е хоспитализиран поради труење од чад.

Image may contain: sky, cloud, outdoor, nature and water

Image may contain: outdoor

Image may contain: outdoor

No photo description available.

No photo description available.

Image may contain: outdoor

Претходно порталот VOX Struga објави видео од настанот на кое се гледа како гори објект на самата плажа.

извор: VOX Struga фото: Данче Секулоска видео: VOX Struga

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука