Избор Општина Дебрца ТОП ВЕСТИ Хроника

Оружје пронајдено кај жител на Лешани кој нелегално го поседувал

Дебрца/Охрид, 23. јули 2019 (ОХРИДПРЕС) – Пронајдено нелегално оружје кај жител од Лешани.

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Г.В.(35) од селото Лешани, општина Дебрца, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи“ и „фалсификување на огнено оружје“.

При претрес во неговиот дом на 6-ти март годинава биле пронајдени и одземени ловна пушка „Мossberg“ и седум куршуми за ловна пушка, кои ги поседувал нелегално. (Крај)

извор: МВР фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука

Слични објави