ЕКОЛОГИЈА ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ

Охридски THE DOORS: ПостојаТ познати и непознати работи, а помеѓу нив има врата

Охрид, 27. јули 2019 (ОХРИДПРЕС) – Фронтменот на  The Doors Џим Морисон своевремено рекол дека „Постојат познати и непознати работи, а помеѓу нив има врата.“

Постои и оваа врата помеѓу познатиот и непознатиот Охрид, помеѓу Охрид во кој сите сакаме да живееме и Охрид кој ни го сервираат одговорните лица и неодговорните поединци.

Срамота е премал збор, се’ останато е недолично за овие редови, особено после кадата и плочките од дното на езерото, бетонирањето на крајбрежјето, безвластието, УНЕСКО… (Крај)

извор: ОхридПрес фото: Здравко Чорбески

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука