ЕКОЛОГИЈА ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ

Има ли крај – Вреќа и рекламен панел фрлени во езерото?!

Охрид, 31. јули 2019 (ОХРИДПРЕС) – Вреќа и рекламен панел завршиле вчера во водите на Охридското Езеро, како уште еден доказ (ако воопшто се потребни уште) на колективната неодговорност.

Во младешки занос за докажување или едноставно од некултура, некој ги исфрлил во езерото, пред очите на туристите кои во огромен број поминуваат во центарот на градот секојдневно.

Фотографиите се направени во езерото, на потегот пред Домот на културата „Григор Прличев“. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука

Слични објави