ЕКОЛОГИЈА Избор Охрид ТОП ВЕСТИ

„Тамаро“ и Витаминка патрола со Горан Стојаноски на плажа „Адмирал“, Лагадин

Охрид, 31. јули 2019 (ОХРИДПРЕС) – Продолжуваат активностите за промоција на проектот „Тамаро“ и Витаминка се СУПЕР бренд, одиме во Дизниленд.

– Со нашето специјално возило денес бевме на плажа „Адмирал“, Лагадин, каде познатиот глумец Горан Стојаноски, кој е заштитно лице на кампањата, заедно со екипата на Супер радио додели многу награди и ја промовираше наградната игра во рамките на која двајца насреќни ќе патуваат во Дизниленд, Париз, информираат организаторите.

Image may contain: 1 person, standing, car, tree and outdoor

Image may contain: 2 people, people smiling, outdoor and food

Од први јули до крајот на август ќе имаме повторно многу забава, многу награди и секако главната награда – патување за двајца во неповторливиот Дизни парк во Париз. Познатиот глумец Горан Стојаноски, кој е заштитно лице на кампањата, заедно со екипата на Супер радио секоја недела ќе ве дружат во „Тамаро“ маркетите и ќе Ве запознаваат со правилата на наградната игра, кои се навистина едноставни. Се’ што треба да направите и да купите „Стоби флипс“ во некој од „Тамаро“ маркетите во Охрид и Струга, личните податоци (име, презиме, телефон и контакт) да ги испратите во SMS порака, заедно со кодот на фискалната сметка на телефонскиот број 078/308-426. Потоа, очекувајте го големото финале на крајот на август, а во меѓувреме ќе уживаме, ќе се забавуваме и наградуваме секоја недела во поголемите „Тамаро“ маркети, а ќе добиваме и награди на Супер радио.

Image may contain: 2 people, people smiling, people standing, sunglasses, suit and outdoor

Image may contain: 2 people, people standing, suit and outdoor

Image may contain: 4 people, people smiling, people standing and outdoor

Се подготвуваат и посебни изненадувања за гостите и охриѓани во Центарот на градот и мини забави на кои ќе се доделуваат вредни награди.

Image may contain: 4 people, people smiling, people standing and outdoor

Image may contain: 2 people, people smiling, people standing and indoor

Image may contain: 4 people, people smiling, people standing and outdoor

Проектот е осмислен од креативниот тим на Супер радио, водечката локална радио станица во државата, од каде ја продолжуваат успешната соработка со „Тамаро“, компанијата која израсна во вистински лидер во својата област во регионот.

Датуми за забавите во „Тамаро“ маркетите:

– сабота, 06.07.2019 година (маркет фабрика „Братство“)

– петок, 12.07.2019 година (маркет „Тамаро 10“ Крст Џамија)

– петок, 19.07.2019 година (маркет АСНОМ)

– петок, 26.07.2019 година (маркет „Туристичка“ – пазар)

– сабота, 03.08.2019 година (маркет фабрика „Братство“)

– петок, 09.08.2019 година (маркет „Тамаро 10“ Крст Џамија)

– петок, 16.08.2019 година (маркет АСНОМ)

– петок, 23.08.2019 година (маркет „Туристичка“ – пазар)

– сабота, 31.08.2019 година, финална забава во маркетот во склоп на фабриката „Братство“. (Крај)

извор: ОхридПрес фото/видео: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука

Слични објави