Здравје Избор Охрид ТОП ВЕСТИ

Традиционална крводарителска акција за празникот Св. Климент

Охрид, 6. август 2019 (ОХРИДПРЕС) – Во четврток и петок, на 8-ми и 9-ти август, во ОУ „Св. Климент Охридски“ во Охрид ќе се одржи традиционалната крводарителска акција, која во организација на охридскиот Црвен крст се одржува секоја година за празникот Св. Климент.

Акцијата ќе се реализира во периодот од 19:00 до 24:00 часот во четврток и во петок, на 9-ти август од 09:00 до 13:00 часот.

– Ги покануваме нашите хумани сограѓани и гости да ја искажат својата хуманост дарувајќи крв на оваа крводарителска акција, информираат од Црвен крст Охрид. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука