Избор Струга ТОП ВЕСТИ Хроника

Жител на струшко Мислодежда нападнат во Струга

Струга, 11. август 2019 (ОХРИДПРЕС) – На 11-ти август 2019 година, околу 05:00 часот, во угостителски објект лоциран на градскиот пазар во Струга, нарушен е јавниот ред и мир.

Две лица физички го нападнале 46-годишниот С.Џ. од струшкото село Мислодежда.

Од СВР Охрид информираат дека се работи на расчистување на случајот. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука

Слични објави