Здравје Избор ТОП ВЕСТИ

Познатиот д-р Митов ги советуваше охриѓани во Via Farm аптеките

Охрид, 16. август 2019 (ОХРИДПРЕС) – Познатиот д-р Митов денес ги советуваше охриѓани за зачувување ина новното здравје во Via Farm аптеките.

– Во аптеката „Виа Фарм 7“ (кај Крст-џамија) во Охрид денес се одржа средбата со д-р Митов. Посетителите имаа можност да поразговараат со докторот, и лично да прашуваат за совети за добро здравје и правилна исхрана. Докторот лично им се потпиша на посетителите во „Водичот за долговечност“, информираат од аптеките Via Farm.

Image may contain: 1 person, beard

Додаваат дека охриѓани може да очекуваат уште многу вакви средби и промоции во Охрид и Струга со д-р Митов. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: Via Farm

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука