ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ

Сиљан Мицевски за Тв Телма: Требаше да градиме 50 дрвени куќарки со по 4 станбени единици на ридот над „Градиште“

Скопје/Охрид, 3. септември 2019 (ОХРИДПРЕС) – Требаше да градиме 50 дрвени куќарки со по 4 станбени единици на ридот над „Градиште“.

– Се работеше за 200 апартмани од кои во една третина би престојувале пензионери од странство, а во остатокот домашни. Сојузот ќе ги користеше пет години, а по тоа ќе беа наши. Бизнис логиката ни беше дека и да ги продаваме ќе одеа како алва, изјави за Тв Телма, Сиљан Мицевски, сопственик на ГП „Пелистер“.

Мицевски вчера беше повикан пред обвинителката Вилма Русковска, но не како сведок или осомничен, туку како лице кое треба да даде информации.

Комплетната информација ОВДЕ. (Крај)

извор: Тв Телма фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука