Забава Избор ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ ТОП ВЕСТИ

„Падна“ запросување на Меѓународниот охридски атлетски маратон

Охрид, 8. септември 2019 (ОХРИДПРЕС) – Возбудувањата на 33-то издание на Меѓународниот охридски атлетски маратон ги засили и предлог за брак.

Атлетичарот Никола Ивановски по влегувањето во целта ја запроси својата девојка.

Никола заврши на 52-то место на трката, но ова издание ќе го памети засекогаш како да завршил како победник. (Крај)

извор:ОхридПрес фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука