ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Општина Дебрца Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Инцидент на спортски натпревар во Дебрца: Блокирана улицата пред охридската полиција (Фото/Видео)

Охрид, 8. септември 2019 (ОХРИДПРЕС) – Вечерва, нешто по 19:00 часот е комплетно блокирана улицата „Македонски просветители“ на потегот пред охридската полиција.

Од двете страни на улицата се поставени барикади и целиот настан е под силно полициско обезбедување.

Image may contain: night, sky and outdoor

Image may contain: car, sky and outdoor

Неофицијално се работи за инцидент кој претходно се случил во селото Волино во Дебрца. Според првичните информации до немилиот настан дошло за време на одржување на фудбалски натпревар од Третата лига југозапад помеѓу домашната екипа на Волино и Црно буки. Полицијата се обидела да приведе едно лице од публиката, по што се случил инцидентот и биле приведени неколку лица. (Крај)

извор: ОхридПрес фото/видео: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука