Избор Струга ТОП ВЕСТИ Хроника

Пожар во куќа во струшко Делогожда

Струга, 1. октомври 2019 (ОХРИДПРЕС) – На 30-ти септември 2019 година, околу 02:00 часот во Полициската станица во Струга било пријавено дека настанал пожар во куќа сопственост на 36-годишниот К.Д. во струшкото село Делогожда.

– Пожарот бил целосно изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица од Струга. Увид извршија полициски екипи, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука