Избор Струга ТОП ВЕСТИ Хроника

Жител на струшко Ложани физички нападнат во Медицинскиот центар во Струга

Струга, 2. октомври 2019 (ОХРИДПРЕС) – На први октомври 2019 година, во 23:40 часот во Полициската станица во Струга, 30-годишниот Т.Ј. од струшкото село Ложани пријавил дека во Медицинскиот центар во Струга бил физички нападнат од лицето Р.Т. од селото Калишта.

– Напаѓачот е приведен и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука