Избор Струга ТОП ВЕСТИ Хроника

Кокаин пронајден во апартман на стружанец

Охрид, 6. октомври 2019 (ОХРИДПРЕС) – СВР Охрид поднесе кривична пријава против 41-годишниот Р.М. од Струга, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

– Во текот на септември 2019 бил извршен претрес во апартман на улицата „Гоце Делчев“, каде престојувал пријавениот, при што бил пронајден и одземен кокаин, информираат од МВР. (Крај)

извор: МВР фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука

Слични објави