Охрид ТОП ВЕСТИ

Во Охрид денес сончево време со умерена облачност и температура до 22. степени

Охрид, 12. октомври 2019 (ОХРИДПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Maксималната температура во Охрид ќе се искачи до 22. степени.

– Следува период на претежно сончево време со дневни температури кои ќе бидат над просекот за овој период од годината, информираат од УХМР. (Крај)

извор: УХМР фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука