Спорт ТОП ВЕСТИ

ГФК „Охрид Лихнидос“ ќе ги одмери силите со Скопје

Охрид, 12. октомври 2019 (ОХРИДПРЕС) – Фудбалерите на ГФК „Охрид Лихнидос“ во рамките од осмото коло во Втората македонска фудбалска лига-запад денеска на домашен терен ќе ги одмерат силите со екипата на Скопје.

Натпреварот ќе се одигра денеска на стадионот Билјанини извори од 15 часот.

Скопјани се на средина на табелата, а охридските сино бели се на дното без победа и со само еден бод од рамито против Лабуништа. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука