Избор Струга ТОП ВЕСТИ Хроника

Стружанец физички нападнал малолетна девојка, со која претходно бил во врска

Струга, 19. октомври 2019 (ОХРИДПРЕС) – Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „телесна повреда“, Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против 22-годишниот О.З. од Струга.

– На 30-ти септември 2019 година, на улицата „Пролетерски бригади“ во Струга, физички нападнал 17 – годишна малолетничка, со која претходно бил во љубовна врска, нанесувајќи и повреда, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука