Избор Општина Дебрца ТОП ВЕСТИ Хроника

Кривична за лице од Горенци, која минатиот месец потешко повреди постара жена

Орхид, 4. ноември 2019 (ОХРИДПРЕС) – Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „тешка телесна повреда“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против 31-годишнат А.В. од селото Горенци, општина Дебрца.

– На први октомври 2019 година, додека патувала со јавен превоз, започнала вербална расправија со 78-годишната Д.В. од селото Мешеишта, а потоа и физички ја нападнала, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука