Избор ТОП ВЕСТИ Хроника

Се запали возило во Охрид

Охрид, 5. ноември 2019 (ОХРИДПРЕС) – На 3-ти ноември 2019 година, во 15:05 часот, во Полициската станица Охрид, 49-годишниот Д.В. од Охрид пријавил дека при движење по булеварот „Туристичка“, настанал пожар во неговото патничко возило „Ровер“.

– Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица од Охрид. Во пожарот нема повредени лица, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука