Избор Охрид Празници ТОП ВЕСТИ

Утринска литургија по повод празникот „Собор на Св. архангел Михаил“

Охрид, 21. ноември 2019 (ОХРИДПРЕС) – Во манастирот „Св. Наум Охридски“, утрово, со почеток во 08:45 часот, ќе се служи света архиерејска литургија по повод празникот „Собор на Св. архангел Михаил“, информираат од Дебарско-кичевската епархија.

На литургијата ќе чиноначалствува Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Дебарско-кичевски и Администратор Австралиско-сиднејски г. Тимотеј. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука