Избор Охрид Охрид во 10

„Охрид во 10“ – 20. декември 2017

Охрид, 20. декември 2017 (ОХРИДПРЕС) – OhridPress го спроведува проектот „Охрид во 10“, во рамките на кој Ви нуди дневна фотографија од Охрид снимена од една точка, која го прикажува во неговата комплетна раскош и убавина.

– Идејата е да го видиме Охрид од една точка на сонце, снег, дожд, по убаво и по лошо време, како потврда за неговата безвременска убавина. Одбравме една точка која е исклучително препознатлива и го прикажува токму онаков каков што е – древен и прекрасен, но во исто време град во кој живеат луѓе кои се нераскинлив дел од светот и модерниот начин на живот. Исто така ќе се регистрираат и најважните настани кои го одбележале секој ден и ќе биде како еден календар на живеењето на градот во 2017-та година. Сакаме на крајот сетоа тоа да го издадеме и во групна – принтана форма, но за тоа на крајот на следната година, велат од Супер радио, кои се носители на проектот.

IMG_0244

Охрид во 10 на 20. декември 2017 година

Проектот „Охрид во 10“, покрај на Facebook, веќе доби и сопствена веб страна, а фотографиите секој ден ќе бидат објавувани и на информативниот портал OhridPress.

инфо: 20.12.2017 година

– Базична обука за детски права за новинари и уредници во Охрид

Конференција за развој на туризмот во Скопје

Дебата за поголемо учество на граѓаните во подобрување на квалитетот на животот на локално ниво во Охрид

– Започнува проектот „Од 20-ти до 20-ти – СИТЕ ВО ОХРИД

– До 24-ти декември пријавување по повикот за финансиска поддршка на граѓански организации

– Утре почнува зимата

СВР Охрид со зголемени контроли за спречување на нелегална продажба на петарди

– Стартуваше проектот „Од 20-ти до 20-ти – СИТЕ ВО ОХРИД“ (Фото/Видео)

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука