Избор Охрид Партии ТОП ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ: Извадете ги розовите очила и фатете се веднаш за работа

Охрид, 10. октомври 2019 (ОХРИДПРЕС) – Ден потоа. Ова е моменталната состојба на „реновираното“ игралиште во „Далјан“, реагираат од ОК на ВМРО-ДПМНЕ на изнесеното во реакцијата на охридската локална самоуправа по обвинувањата од партијата дека СДСМ и градоначалникот Константин Георгиески не се грижат за децата и младите.

– Сликите ви се лажни, како вашиот збор што лажи. Извадете ги розовите очила и фатете се веднаш за работа, порачуваат од партијата.

извор: ВМРО-ДПМНЕ фото: ОхридПрес видео: ВМРО-ДПМНЕ

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука