Избор Охрид Охрид во 10

„Охрид во 10“ – 25. декември 2017

Охрид, 25. декември 2017 (ОХРИДПРЕС) – OhridPress го спроведува проектот „Охрид во 10“, во рамките на кој Ви нуди дневна фотографија од Охрид снимена од една точка, која го прикажува во неговата комплетна раскош и убавина.

– Идејата е да го видиме Охрид од една точка на сонце, снег, дожд, по убаво и по лошо време, како потврда за неговата безвременска убавина. Одбравме една точка која е исклучително препознатлива и го прикажува токму онаков каков што е – древен и прекрасен, но во исто време град во кој живеат луѓе кои се нераскинлив дел од светот и модерниот начин на живот. Исто така ќе се регистрираат и најважните настани кои го одбележале секој ден и ќе биде како еден календар на живеењето на градот во 2017-та година. Сакаме на крајот сетоа тоа да го издадеме и во групна – принтана форма, но за тоа на крајот на следната година, велат од Супер радио, кои се носители на проектот.

IMG_0575

Охрид во 10 на 25. декември 2017 година

Проектот „Охрид во 10“, покрај на Facebook, веќе доби и сопствена веб страна, а фотографиите секој ден ќе бидат објавувани и на информативниот портал OhridPress.

инфо: 25.12.2017 година

Свети Спиридон Чудотворец

– Прва трка на Дедо мразовци во Охрид, вредни награди за учесниците – пријавете се!!!

– Мерцедес ноќеска влета во оградата пред „Охридска банка“ (Фото)

– 23-годишен гостиварчанец крадел низ повеќе објекти во Охрид

ВМРО-ДПМНЕ: Именувани се лица за членови на Управни и Надзорни одбори на ЈП, кои не ги исполнуваат законските услови

– Традицијата за прослава на Свети Спиридон – заштитникот на кондураџиите веќе ја нема

Сугарески: Ќе се потпишуваат два анекса за автопатот Кичево-Охрид

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука