Избор Охрид Охрид во 10

„Охрид во 10“ – 1. февруари 2017

Охрид, 1. февруари 2017 (ОХРИДПРЕС) – OhridPress го започна проектот „Охрид во 10“, во рамките на кој Ви нуди дневна фотографија од Охрид снимена од една точка, која го прикажува во неговата комплетна раскош и убавина.

– Идејата е да го видиме Охрид од една точка на сонце, снег, дожд, по убаво и по лошо време, како потврда за неговата безвременска убавина. Одбравме една точка која е исклучително препознатлива и го прикажува токму онаков каков што е – древен и прекрасен, но во исто време град во кој живеат луѓе кои се нераскинлив дел од светот и модерниот начин на живот. Исто така ќе се регистрираат и најважните настани кои го одбележале секој ден и ќе биде како еден календар на живеењето на градот во 2017-та година. Сакаме на крајот сетоа тоа да го издадеме и во групна – принтана форма, но за тоа на крајот на следната година, велат од Супер радио, кои се носители на проектот.

IMG_8056
Охрид во 10 на 01.02.2017 година

Проектот „Охрид во 10“, покрај на Facebook, веќе доби и сопствена веб страна, а фотографиите секој ден ќе бидат објавувани и на информативниот портал OhridPress. (Крај)

инфо: 01.02.2017 година

– Денес истекува рокот кој УНЕСКО ѝ го даде на Република Македонија да достави извештај за преземените чекори во врска со потенцијалната опасност за природните и културните добра на Охридскиот регион.

– Започна пријавувањето за новото талент шоу на Супер радио и „Тамаро маркети“ – OHRID SUPERSTAR.

– Две лица со измама му одзеле на охриѓанец 1.000 евра, полицијата трага по сторителите.

– Последен ден за поднесување пријави за ДДВ и Годишни извештаи за даночните обврзници и сметководителите.

– Воведена забрана за лов на диви птици поради ширењето на птичји грип.

– На денешен ден е роден Кузман Шапкарев

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука

Слични објави