ЕКОЛОГИЈА ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ

Гуми за автомобил и лежај извадија нуркачите на „Акватек“ од Охридското Езеро (Фото)

Охрид, 25. октомври 2019 (ОХРИДПРЕС) – Откако дел по дел извадија скоро „комплетно WC“, кое „најдобрите“ меѓу нас го фрлиле во водите на Охридското Езеро, нуркачите од Нуркачкиот центар „Акватек“ продолжуваат понатаму.

– Ми тежеше дан речет Охриѓаниве само од Вардар вадит гуми и плус зима доаѓа треба да се сменат 5 гуми. Уште и едно вреќе со градежен шут и еден тенок сунгерест лежај. Локацијата е помеѓу плажата Срјште и Мостот на Желбите, напиша нуркачот Никола Паскали од Нуркачкиот Центар „Акватек“ на неговиот профил на Facebook.

Image may contain: plant, outdoor and nature

Image may contain: plant, shoes, outdoor, nature and water

Image may contain: 1 person, smiling, sitting and outdoor

Претходно од езерото беше извадено казанче, бојлерплочкикада и скоро се’ што е потребно за едно WC. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: Акватек

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука