ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ

Во недела на OhridPress: ТОП вести на неделата

Охрид, 26. ноември 2023 (ОХРИДПРЕС) – Секоја недела на Вашиот Број 1 локален информатор – интернет порталот OhridPress Ви нудиме избор од ТОП вестите кои ја одбележаа неделата која е зад нас.

Од нив, најголемиот дел се авторски вести на нашата редакција, но поместен е и избор од настаните кои оставија белег на седмицата која е зад нас.

Годишнина од падот на авионот на „Авиоимпекс“ во Охрид (Фото)

Пари: Во третиот квартал од годинава, во Охрид биле отворени 51. нова компанија

Анкета на OhridPress: Што мислат граѓаните за работата на охридските пратеници во Собранието на Република Македонија

Се зборува на Facebook: Легендите за охридската Крст Џамија

Заминува во историјата објектот каде што беше сместена култната „Ла бамба“ (Фото)

Петар Маркоски го освојува светот, настапи во Ватикан пред папата Франциск

Апел за помош: Самохрана мајка бара помош за лекување на две дечиња, потребни се само 300 евра

Истражување: Сѐ уште постојат предрасуди, неопходно е запознавање со важноста на менталното здравје

Ќе се реконструира сидриштето „Билјанини извори“ во Охрид

Муабети од Охрид и околината: За бијачките и најјаките охриѓани со кои не смејш да се играш или да ги провоцираш!

Охриѓанката Вики Јовеска апелира за помош: Без струја, дрва и работа сум…

ИКОМОС Македонија ја стави во употреба базата на податоци за состојбата на 707 цркви и манастири

Средба Бочварски-Бербери во Охрид за изградбата на третиот дел од Коридорот 8, Струга-граничен премин „Ќафасан“

Туристичка репортажа за Охрид и Македонија објавена во бугарскиот магазин „Destinations-ultimate guide for your holiday“

Претреси во Струга и Охрид, уапсени 19 лица, сузбиенa организиранa криминалнa групa која тргувала со дрога и оружје (Видео)

Пецаков: Две години промени во Охрид

Охрид некогаш: Пазарен ден, Black Friday во Охрид во 1911 година

Во среда Stand Up Show и музички настап на Камелеон, ВИС „Билјана“ и Urban Planet feat Ana за помош на 22-годишниот Петар Попоски од Охрид

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука