ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ

Во недела на OhridPress: ТОП вести на неделата

Охрид, 3. декември 2023 (ОХРИДПРЕС) – Секоја недела на Вашиот Број 1 локален информатор – интернет порталот OhridPress Ви нудиме избор од ТОП вестите кои ја одбележаа неделата која е зад нас.

Од нив, најголемиот дел се авторски вести на нашата редакција, но поместен е и избор од настаните кои оставија белег на седмицата која е зад нас.

Охрид денеска, 26. ноември 2023 (Фото)

Александар Менкиноски со прекрасна фотографија од Канео

marh.mk: Хотел „Палас“, модерен споменик на југословенскиот туризам во Охрид, дело на словенскиот архитект Едо Михевц

Во Охрид се снимаа делови од емисијата „Килиманџаро“ на италијанскиот национален Тв канал RAI 3

Чолески: Целта ми е да обезбедиме клима за конструктивна работа на карате натпреварувачите, тренерите и селекторите

Четворица охриѓани државни прваци во бокс

Охридското Езеро во целата негова сила и убавина (Фото)

Охрид некогаш: Охридските легенди Милан од Пештани и Дули Кокошка

Златен медал за квалитет на услуга за бродот „Армада“ на Меѓународниот саем за туризам во Нови Сад

Охрид некогаш: Градска плажа Воска во 1948 година

Истиот ден, истиот кадар, трета година по ред (Фото)

Градежни работи на локацијата каде е најавена изградба на хотели кај каналот „Студенчишта“

Лавров: Толку убаво се чувствувам во Охрид, како да сум поблиску до Бога

ИКОМОС: Потребни се зафати во црквите „Св. Софија“ и „Свети Јован Богослов“ во Канео, како и во манастирот „Св. Наум“

Продолжува хуманитарната акција за бесплатно шишање од бербер шоп „Шогун“

Охрид некогаш: Плажата „Метропол“ во 1988 година

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука