Забава Избор

SUPER Fresh music: Giant Rooks – Cold Wars

Охрид, 1. декември 2023 (ОХРИДПРЕС) – Giant Rooks е германска инди-рок група која е позната по својата енергична музика.

„Cold Wars“ е песна од нивниот нов албум „How Have You Been?“, продуциран од членовите на групата и Jochen Naaf.

Текстот на песната е на англиски јазик, а во него групата зборува за негативните последици од војните и конфликтите, како и за тешките моменти во животот на луѓето.

Апсолутно најдобриот музички избор го имате секојдневно, 24 часа на Број 1 медиумот во регионот, охридското Супер радио. Уживајте во музичкиот избор на еден од нашите дигитални канали – Happy radio: Cafe, Greatest Hits, Top 40 Hits, Македонски хитови, Ex Yu, Dance, Hip Hop, Balkan Mix, Lounge, Мак Класик, Love Songs и Smooth Jazz. Ако музиката е одговорот, прашањето е: Што ќе слушаме денес? Се’ што сакам да слушам на едно место – Клик PLAY и УЖИВАЈ! (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука