Забава Избор

SUPER Fresh music: Calvin Harris & Eliza Rose – Body Moving

Охрид, 1. декември 2023 (ОХРИДПРЕС) – Calvin Harris и Eliza Rose објавија нов заеднички сингл „Body Moving“, песна која е резултат од нивните преписки на социјалните мрежи по објавувањето на синглот бр.1 на Rose „BOTA (Baddest Of Them All)“.

Следеа некои студиски сесии и заедничкото шоу на Ushuaîa Ibiza минатото лето.

– Мојата цел беше да создадам песна што ќе ја доловува суштината на летото, а истовремено ќе ги запали и подиумите за танцување, рече Rose и додаде дека за неа било чест да се работи со еден од најдобрите продуценти во светот.

– Создадовме нешто што верувам дека навистина ги комбинира нашите два идентитети во нешто уникатно и исто така одраз на нашата лична работа, потенцира Rose.


Апсолутно најдобриот музички избор го имате секојдневно, 24 часа на Број 1 медиумот во регионот, охридското Супер радио. Уживајте во музичкиот избор на еден од нашите дигитални канали – Happy radio: Cafe, Greatest Hits, Top 40 Hits, Македонски хитови, Ex Yu, Dance, Hip Hop, Balkan Mix, Lounge, Мак Класик, Love Songs и Smooth Jazz. Ако музиката е одговорот, прашањето е: Што ќе слушаме денес? Се’ што сакам да слушам на едно место – Клик PLAY и УЖИВАЈ! (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука