Избор Локална самоуправа Охрид ТОП ВЕСТИ

Избрана граѓанска организација која координира Центар на територија на Општина Охрид кој згрижува и третира лица со атипичен развој

Охрид, 23. јануари 2023 (ОХРИДПРЕС) – Согласно Јавниот повик за финансиска поддршка на граѓанска организација која координира центар на територија на Општина Охрид кој згрижува и третира деца со атипичен развој за финансиска поддршка се избира Здружението за поддршка и третман на лица со аутистичен спектар и атипичен развој „Во мојот свет“, информираат од Ошптина Охрид.

Повеќе ОВДЕ. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука