Забава Избор Охрид Охридски приказни ТОП ВЕСТИ

„Охридски приказни“ во „Форт Кафе“, овој четврток со Јован Каланоски (Видео)

Охрид, 25. април 2023 (ОХРИДПРЕС) – Продолжуваат „Охридските приказни“ во „Форт кафе“. Априлското издание е закажано за овој четврток со дипломираниот кинезитерапевт Јован Каланоски.

Со него ќе разговараме и за тоа каков сакаме и каков може и треба да биде Охрид, затоа што Охрид сме СИТЕ и СИТЕ сме Охрид.

Интервјуто во целост ќе биде објавено на OhridPress во четврток, на 27-ми април 2023 година. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука