Охрид ТОП ВЕСТИ

Во Охрид денес променливо облачно време со сончеви периоди и температура до 27. степени

Охрид, 17. септември 2023 (ОХРИДПРЕС) – Во Охрид денес променливо облачно време со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

UV индексот ќе биде 6, а максималната температура ќе се искачи до 27. степени.

– Во следните денови времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, попладне со изолирана појава на краткотраен дожд и грмежи, информираат од УХМР. (Крај)

извор: УХМР фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука