Избор Локална самоуправа

Партерно се уредуваат локални улички во селото Куратица

Охрид, 27. април 2023 (ОХРИДПРЕС) – Деновиве во селото Куратица се одвиваат активности за партерно уредување на локални улички.

– Предвидено е во првата фаза да бидат поплочени околу 300 метри квадратни. Градежните активности ги изведува ЈП „Градски гробишта“, во рамки на програмата за уредување на градежно земјиште во рурслни средини, информираат од Општина Охрид. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука