Избор Локална самоуправа ОБРАЗОВАНИЕ

Комплетно реконструирани тоалетите во централниот објект на ООУ „Братство-Единство“

Охрид, 12. септември 2023 (ОХРИДПРЕС) – Извршена е комплетна реконструкција на тоалетите во централниот објект на ООУ „Братство-Единство“.

– Инвестицијата е во вредност од 1.387.392 денари, а средствата се обезбедени од буџетот на Општина Охрид. Продолжуваме посветено да работиме за подобрување на условите за учениците во основните и средните училишта, информираат од локалната самоуправа. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука