Забава Избор

SUPER Fresh music: Andy Nicolas – Battlefield

Охрид, 20. ноември 2023 (ОХРИДПРЕС) – Грчкиот продуцент и пејач Andy Nicolas има нов сингл „Battlefield“, објавен за Panik Records со која го комплетира EP-то, „Antithesis“.

Напишана е од Andy во соработка со неговиот француски продуцент и близок пријател, Tim Aeby.

– Станува збор за песна која зборува за контрастите. Ја споредува љубовта со бојно поле и колку врската може да биде или да стане токсична, како и тоа колку е тенка линијата помеѓу љубовта и омразата, вели Andy за новиот сингл.

Апсолутно најдобриот музички избор го имате секојдневно, 24 часа на Број 1 медиумот во регионот, охридското Супер радио. Уживајте во музичкиот избор на еден од нашите дигитални канали – Happy radio: Cafe, Greatest Hits, Top 40 Hits, Македонски хитови, Ex Yu, Dance, Hip Hop, Balkan Mix, Lounge, Мак Класик, Love Songs и Smooth Jazz. Ако музиката е одговорот, прашањето е: Што ќе слушаме денес? Се’ што сакам да слушам на едно место – Клик PLAY и УЖИВАЈ! (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука