Избор Охрид Спорт ТОП ВЕСТИ

Охридски навивачи ги бодрат нашите најдобри ракометари во „Меркур Шпил Арена“ на Европското првенство

Дизелдорф/Охрид, 10. јануари 2024 (ОХРИДПРЕС) – Охридски навивачи ќе ги бодрат нашите најдобри ракометари во „Меркур Шпил Арена“ на Европското првенство во Дизелдорф, Германија.

Дел од нив испратија фотографии до редакцијата на OhridPress и велат дека со цело срце ќе дадат поддршка за македонската ракометна репрезентација која вечерва од 18:00 часот против Франција го отвара Европското првенство. Нашите момци ќе бидат дел од ракометната историја и ќе играат пред повеќе од 53.000 фанови на „Меркур Шпил Арена“.

No description available.

No description available.

Селекторот, Кирил Лазаров на оваа средба нема да смета на голманот Марко Кизиќ и средниот бек Игор Ѓоргиев. Состав: Митревски, Томовски, Омерагиќ, Велковски, Митев, Талески, Маркоски, Кузмановски, Ненад Костески, Никола Костески, Пешевски, Лазаревски, Јагуриновски, Џонов, Атанасијевиќ, Савревски. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука