Избор Спорт ТОП ВЕСТИ

ГФК Охрид Лихнидос започна со подготовки за пролетниот дел од сезоната

Охрид, 11. јануари 2024 (ОХРИДПРЕС) – ГФК Охрид Лихнидос ги стартуваше подготовките за пролетната полусезона.

Од клубот информираат дека во текот на зимскиот подготвителен период ќе бидат одиграни четири пријателски натпревари, а термините ќе бидат дополнително соопштени. Во преодниот рок клубот го напушти Хусеин Демири.

„Рибарите“ есенскиот дел во Втората фудбалска лига го завршија на шестата позиција со 23 бодови. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука