Избор Охрид Партии ТОП ВЕСТИ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во Охрид

Охрид, 16. февруари 2024 (ОХРИДПРЕС) – Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска ќе престојува во Охрид.

– Тој ќе оствари посета на Горно Лакочереј, каде заедно со градоначалникот на Охрид, д-р Кирил Пецаков ќе имаат увид на градежни активности на инфраструктурен капитален проект во ова населено место, информираат од партијата. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука