Избор Охрид ТОП ВЕСТИ

Прекин во водоснабдувањето во населбата Црногорци

Охрид, 15. мај 2024 (ОХРИДПРЕС) – Прекин во водоснабдувањето во населбата Црногорци.

– Поради настанат дефект на водоводната мрежа (пукната цевка со профил ф300 мм), денес од 09:00 часот, без вода ќе бидат корисниците во населбата Црногорци, информираат од ЈП „Водовод“ Охрид.

Нивни екипи се на терен до завршување со санацијата. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука