Забава Избор ТОП ВЕСТИ

Владимир Четкар во сабота ќе настапи во Mosh Lounge & Music Bar во Скопје

Скопје/Охрид, 15. мај 2024 (ОХРИДПРЕС) –  Оваа сабота, 18-ти мај 2024 година,после подолго време, нашиот врвен гитарист, Владимир Четкар ќе настапи во Скопје во Mosh Lounge & Music Bar.

Деновиве тој се враќа од САД каде имаше концерти во Њујорк и Детроит и ги заврши последните студиски снимања во Чикаго и Милвоки за потребите на неговиот нов студиски албум.

– Во Скопје Четкар ќе се претстави со својата авторска музика и аранжмани, а ќе биде придружуван од седум музичари на сцена.
Сите заинтересирани за овој музички настан оваа сабота своите резервации можат да ги направат на телефонот 072 90 20 20, информираат од тимот на Четкар. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука