Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Билтен на МВР: Полицијата пронајде кокаин кај 23-годишно лице од селото Куратица

Охрид, 9. септември 2023 (ОХРИДПРЕС) – СВР Охрид поднесе кривична пријава против 23-годишно лице од охридското село Куратица, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

– При извршен преглед, полициските службеници кај него пронајдоа и одзедоа кокаин, информираат од МВР. (Крај)

извор: МВР фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука